Menu

dla aktywnych suplementy-dla-kobiet

3 kwietnia 2014 - Bez kategorii

Pomimo, iż coraz więcej pań i to w różnych kategoriach wiekowych zwraca uwagę na to, aby spożywane wiktuały były wartościowe, zdarza się, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe preparaty. Jako że branża preparatów ciągle jeszcze podlega przemianom, wielkość możliwości wyboru może stanowić problem.
Warto zatem mieć świadomość, czym kierować się przy nabywaniu preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Suplement nie powinien być zastępstwem dla optymalnej diety. Zdarza się jednak że konkretnych minerałów czy związków witaminowych nie mamy możliwości dostarczyć wraz z pokarmem. Decydując się na suplement można uciec się do konsultacji farmaceuty lub innej kompetentnej osoby. Korzystnie wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych elementów potrzeba organizmowi dziewczyny w okresie dojrzewania, a kompletnie innych – potrzeba kobiecie w okresie przekwitania.
W naszym artykule przeczytasz o pozostałych aminokwasach
Z pomocą odpowiedniego leku suplementacyjnego mamy możliwość na przykład zniwelowania różnorodnych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, charakterystycznego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeśli borykamy się z przewlekłym zmęczeniem lekarstwem może być preparat zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki gatunek preparatu nabędziemy. Najistotniejsze jest jego odpowiednie zażywanie – systematyczne, lecz w żadnym wypadku nie nadmierne.

Dodaj komentarz