Menu

kuchnia polska

10 października 2017 - kulinaria
kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite oraz w wielu przypadkach zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko trochę, by odkryć, że są naprawdę smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

restauracja z polską kuchnią Kraków\restauracje Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

W najwyższym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Restaurants near Main Market Square

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odnaleźć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych smaków.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i optymalne polskie napoje i upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz